Съоснователят на Eтериум, Виталик Бутерин, оприличи американския фондов пазар на криптовалутите в Twitter публикация.
Той казва, че много от дигитални активи се очаква да се „нормализират“ и да съзреят до нивото на традиционните активи. Вместо това, някои от най-големите компании в света търгуват волатилните алткойни.
Този вид сравнение между акции и криптовалути за пръв път започна да се появява в края на февруари, когато най-ценната разпродажба на акции в историята едва започна да набира скорост.
Както бе съобщено, графиката на S&P 500 за 28 февруари изглеждаше като вашият редовен Биткойн дъмп, когато криптовалутата беше все още относително стабилна.
Нещата станаха наистина грозни в началото на март, когато стана ясно, че Биткойн стана силно корелиран с широкия пазар. На 12 март BTC регистрира най-голямата си дневна загуба от седем години насам (повече от 51 процента).
На 15 март S&P 500 се срина с 11,98 процента, което е третият най-голям спад в историята на индекса, който е въведен за първи път през 1923 година.
Това беше последвано от бързо възстановяване под V-образна форма както за Биткойн, така и за акциите през Q2.
На 11 юни, най-бруталният ден за Уолстрийт от март насам, Dow, поредният бенчмарк индекс, спадна с почти седем процента (1862 пункта).
Тази касапница не беше игнорирана от инвеститорите в криптовалута – Биткойн спадна с повече от осем процента.
Въпреки силното отваряне, възходящото движение на фондовата борса бързо срещна проблеми, след като Федералният резерв предупреди за „доста постоянните“ икономически щети от пандемията и завлече BTC до дневните минимум от $9,230 на борсата на Bitstamp.
Оттогава Биткойн се възстанови до текущата си цена от $9,453 в тандем с акциите, тъй като волатилността продължава да е там.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.