Артър Хейс, съосновател на BitMEX, изрази съмненията си относно неотдавнашното предложение на президента на САЩ Доналд Тръмп за създаване на национален резерв за криптовалути.
В остър отговор на изявлението на Тръмп, Хейс го отхвърли като обикновени „думи“ и постави под въпрос практическата му приложимост, особено без необходимата финансова подкрепа.
Той изтъкна, че за да бъде ефективен подобен резерв, ще е необходимо одобрението на Конгреса за достъп до средствата, което Тръмп все още не е осигурил.
Въпреки първоначалното пазарно вълнение, последвало предложението на Тръмп, че Биткойн (BTC), Етериум (ETH), Solana (SOL), XRP и Cardano (ADA) може да са част от резерва, Хейс остава невъзмутим.
Макар да поддържа дългосрочна положителна перспектива за криптовалутите, той даде да се разбере, че засега няма да добавя средства към авоарите си.
За разлика от него Чанпен Джао от Binance зае по-обнадеждаваща позиция, предполагайки, че в бъдеще в резерва могат да бъдат включени допълнителни ценни активи, като насърчи общността да остане оптимист.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.