По време на скорошно интервю за Forbes, основателят на Alavanche Емин Гюн Сирер сравни сериозността на срива на Terra с хака на Mt. Gox. Той се опасява, че този вид събитие ще доведе до по-голям контрол от страна на регулаторите.
Екосистемата на Terra се срина по-рано този месец, като токенът LUNA падна до нула след като стабилната монета UST загуби фиксацията си към щатския долар.
Mt. Gox, която беше най-голямата крипто борса в разцвета си, фалира през февруари 2014 г. след масивен хак, което доведе до огромен спад на цената на Биткойн (BTC).
Сирер признава, че Avalanche се задушаваше от бързия растеж на LUNA в един момент, защото привличаше много пари.
Възходът на LUNA също доведе до създаването на копия, които искаха да възпроизведат успеха на проекта.
След това Avalanche реши да създаде партньорство с Terra, което в крайна сметка се оказа „очевидно проблематично“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво да очакваме от дискусията „CBDC:Авангарда на финансите“?
Той признава, че в резултат на това фондация Avalanche е загубила известна сума, като обаче подчерта, че това не е проблем за фондацията като се погледне голямата картина.
Към момента LFG държи около $60 милиона. Дори ако продаде всички тези монети наведнъж, продажбата няма да повлияе на цената на токена по никакъв смислен начин, тъй като обемът на търговията му е много по-голям.
Екипът на Terra потвърди, че не е продал своите AVAX токени.
Фондацията Avalanche беше напълно наясно с рисковете, свързани с алгоритмичните стабилни монети, но реши да продължи с партньорството все пак, тъй като можеше да даде значителни резултати.
Основателят на Terra До Куон сравни пропадането на проекта с прословутия DAO хак, който причинява екзистенциална криза за мрежата Етериум.
Основателят на Avalanche е убеден, че това е много по-значимо от хака на DAO.
Трейдърите бързо пренасочват вниманието си към Етериум и алткойните, след като неотдавнашният исторически връх на Биткойн предизвика широко разпространен FOMO на дребно.
Пазарът на криптовалути преживява забележителна промяна в капиталовите потоци, тъй като пазарната доминация на Биткойн се е понижила до 61.6%, отбелязвайки спад от 2.36%.
Stellar (XLM) набира силен бичи импулс, като през последните 24 часа поскъпна с над 1.9%, а през последната седмица – с 61%, достигайки $0.4725.
През тази седмица институционалното търсене към Етериум нарасна експлозивно, като спот борсово търгуваните фондове (ETF) отбелязаха най-високия си еднодневен приток.