Съоснователите на вече несъществуващата компания Three Arrows Capital (3AC) Су Жу и Кайл Дейвис представиха меме токен, наречен "Three Arrowz Capitel".
Това се случва, след като хедж фондът им се срина и те дължат милиарди на кредиторите, а Су Жу е изправен пред правни проблеми в Сингапур за пренебрегване на съдебни заповеди.
С умишлено грешно изписано име, което препраща към проваления им фонд, двойката популяризира монетата чрез своите социални медии и канал в Telegram, насочен към търговията.
Голяма част от предлагането на токена обаче остава в ръцете на вътрешни лица – приблизително 84%, като близо 72% се намират в портфейл, обозначен за екипа. За всяка сделка се прилага данък от 1%, който според създателите ще бъде реинвестиран в помощ на общността за размяна на токена.
От пиковата си цена от $0.192 на 27 септември токенът се срина с над 70% и към момента на писане на статията се търгува за около $0.05. Графиката на цената разкрива признаци на „pump-and-dump“ схема, като само 9.3% от предлагането на токена е налично в Uniswap, което оставя обикновенните потребители с малък процент от притежанията.
Само през последните 24 часа тя загуби повече от 20% от стойността си, което повдига въпроси за приоритетите на основателите след срива на 3AC.
Canary Capital преразгледа заявлението си за спот Solana ETF, което е знак за по-амбициозна стратегия чрез интегриране на стейкинг функции.
Пазарното представяне на XRP претърпя удар, като загуби над $16 милиарда от стойността си през последната седмица, тъй като регулаторната нерешителност продължава да замъглява перспективите.
Нов ликвиден стейкинг токен, Haedal Protocol (HAEDAL), ще се появи на спот пазара на Binance тази седмица, придружен от airdrop, насочен към лоялните притежатели на BNB.
Инерцията в пространството на дигиталните активи се натрупва, тъй като Биткойн се доближава до предишния си връх близо до $109,000, което подновява спекулациите дали предстои по-широк скок за алткойните.