Съоснователите на вече несъществуващата компания Three Arrows Capital (3AC) Су Жу и Кайл Дейвис представиха меме токен, наречен "Three Arrowz Capitel".
Това се случва, след като хедж фондът им се срина и те дължат милиарди на кредиторите, а Су Жу е изправен пред правни проблеми в Сингапур за пренебрегване на съдебни заповеди.
С умишлено грешно изписано име, което препраща към проваления им фонд, двойката популяризира монетата чрез своите социални медии и канал в Telegram, насочен към търговията.
Голяма част от предлагането на токена обаче остава в ръцете на вътрешни лица – приблизително 84%, като близо 72% се намират в портфейл, обозначен за екипа. За всяка сделка се прилага данък от 1%, който според създателите ще бъде реинвестиран в помощ на общността за размяна на токена.
От пиковата си цена от $0.192 на 27 септември токенът се срина с над 70% и към момента на писане на статията се търгува за около $0.05. Графиката на цената разкрива признаци на „pump-and-dump“ схема, като само 9.3% от предлагането на токена е налично в Uniswap, което оставя обикновенните потребители с малък процент от притежанията.
Само през последните 24 часа тя загуби повече от 20% от стойността си, което повдига въпроси за приоритетите на основателите след срива на 3AC.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.