След като Morgan Stanley обяви, че ще позволи на своите консултанти да предлагат Биткойн ETF на някои от клиентите си, друга голяма американска банка последва примера им.
Wells Fargo планира да позволи на своите консултанти да предлагат на избрани клиенти Биткойн ETF, подобно на неотдавнашната стратегия на Morgan Stanley.
Тази инициатива е в съответствие с нарастващото търсене на инвестиции в BTC сред клиентите. Крипто информаторът Андрюс Абакус по-рано намекна за този ход на Morgan Stanley, а сега предполага, че Wells Fargo скоро ще го последва, като потенциално ще разшири предложенията си, за да включи други ETF-и, като iShares BTC Trust на BlackRock и Wise Origin BTC Fund на Fidelity.
Джон Рийд Старк, бивш ръководител на отдела по правоприлагане на SEC, разкритикува решението на Morgan Stanley, предупреждавайки, че специалистите по финансово планиране могат да изгубят пълномощията си поради високите нива на риск, свързани с крипто инвестициите. Въпреки тези опасения, одобрените от SEC Биткойн ETF от BlackRock и Fidelity се разглеждат като инструменти за диверсификация на инвестиционните портфейли, което допринася за по-широкото приемане на водещата криптовалута.
Биткойн ETF на BlackRock се радва на сериозен интерес, като сред основните му притежатели са Millennium Management, Capula Management и Schonfeld Strategic Advisors. Освен това ETF-ът за Етериум на BlackRock също привлича значителни инвестиции, дори в условията на пазарна несигурност.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.