Наскоро още една страна прие юана като средство за плащане на вноса и износа, с което направи значителна крачка към намаляване на зависимостта от щатския долар при международните финансови транзакции в Южна Америка.
Министърът на икономиката на Боливия, Марсело Монтенегро разкри, че между май и юли Боливия е извършила финансови операции на стойност 278 милиона китайски юана ($38.7 милиона), което представлява 10% от външната ѝ търговия през този период.
Така Боливия се присъедини към други южноамерикански държави като Бразилия и Аржентина, които използват юана за търговия. Тази тенденция е особено видима в страните, които се стремят към по-силни връзки с Китай и целят да намалят зависимостта си от щатския долар.
Маргарет Майерс, директор на Програмата за Азия и Латинска Америка в Междуамериканския диалог изтъкна, че използването на юана отразява нарастващото присъствие на Китай в региона поради разширяването на търговията и инвестициите.
Докато някои експерти виждат в това развитие естествен отговор на глобалните макроикономически условия и търсене на алтернативи на долара, други го разглеждат скептично. Критиците твърдят, че това може да не е дългосрочно решение и да е опит за справяне с продължаващите икономически предизвикателства на Боливия, особено с недостига на долари, който засегна страната от февруари насам.
Въпреки това президентът Луис Арсе подчерта, че Боливия активно проучва алтернативи в условията на „криза на доларовата ликвидност„. Тъй като влиянието на Китай в региона продължава да нараства, а южноамериканските държави все повече приемат юана, използването на алтернативни валути като китайския юан за международната търговия в региона изглежда ще продължи.
Block Inc. (NYSE: SQ) официално се присъедини към S&P 500 на 23 юли, заменяйки Hess след придобиването й от Chevron на стойност $54 милиарда.
FTX Trading Ltd. и FTX Recovery Trust обявиха 15 август 2025 г. за официална дата на записване за следващия кръг изплащания.
През второто тримесечие на 2025 г. Tesla зашемети инвеститорите с печалба от $1.2 милиарда, което е почти три пъти повече от нетната печалба за предходното тримесечие.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.
Пълен фарс. Бягайте да си обръщате доларите в юани.
Не става въпрос за мижавите иляда долара дето си ги държиш под възглавницата а за търговия със стоки и услуги а не с напечанани зелени хартийки