Мъжът, който стои зад два, вече изоставени, инвестиционни сайта за криптовалута, се призна за виновен за измами с ценни книжа и за възпрепятстване на обвиненията.
Американският прокурор за Южния окръг на Ню Йорк обяви в понеделник, за признанията, идвайки дни след като бе съобщено, че Монтрол са близо до сделка с прокурорите. Джон Монтрол беше арестуван през февруари от органите на САЩ, във връзка с платформата за инвестиране в ценни книжа BitFunder и платформата за обмен на криптовалути WeExchange.
Montroll беше обвинен в извършването на нерегистриран обмен на ценни книжа, както и в предоставянето на информация на следователите, която беше описана като „подвеждаща“. Монтрол също така „преобразувал част от Биткойна на потребителите на WeExchange за лична употреба без знанието или съгласието им“, се казва в изявление, публикувано в понеделник.
Той бе обвинен в това, че е лъгал за броя на Биткойн, достъпен за потребителите на BitFunder и WeExchange, след като вторият е бил хакнат, както и че е извършил лъжесвидетелстване, докато свидетелства пред Комисията за ценни книжа и борси в САЩ.
WeExchange губи около 6 000 биткойна по време на хака, което остави платформата в несъстоятелност, както вече беше съобщено.
Прокурорът на Манхатън Джефри Берман заяви в изявление в понеделник:
„Както призна днес, Джон Монтрол е измамил инвеститорите си, а след това се опитал да заблуди SEC и многократно лъже по време на показания под клетва и пожда служителите на SEC, за да избегне поемането на отговорност за загубата на хиляди Биткойн на своите клиенти.“
Въпреки, че делото първоначално е заведено от SEC, FBI и прокуратурата на Южния окръг в Ню Йорк осъжда Монтрол под наказателни обвинения. Окръжният съдия в САЩ Ричард Бърман ще осъди Монтрол на неопределена бъдеща дата.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.