Жените на ООН - орган на Организацията на обединените нации за равенство между половете и овластяване на жените - ще използват блокчейн технология за парични преводи в йорданските бежански лагери, съобщи прессъобщението на ООН от 18-ти септември.
Съгласно съобщението, ООН-жените в партньорство със Световната продоволствена програма (WFP) ще използва блокчейн технология за парични транзакции в лагерите Za’atari и Azraq. Кумулативното население и в двата лагера е над 115 000 души.
Жените бежанци, участващи в Програмата на ООН „Жените за работната програма“ на ООН, ще могат да получат парите си директно без помощта на трети страни като банки. Инициативата ще проучи два варианта, които ще позволят на участниците да получат парични суми в супермаркети, договарящи с WFP, или да плащат директно за покупките си.
Новото решение за блокчейн е базирано на предишен проект на Световния фонд за зелена енергия, наречен Building Blocks, който вече позволява на 76 000 сирийски бежанци в Zaatari да купуват храна с помощта на ирисово сканиране вместо пари или карти. За достъп до средствата си, участниците сканират окото си, което впоследствие се свързва с сметка в блокчейн.
Освен това, UN-жени предлага курсове за подобряване на финансовата грамотност чрез поредица от семинари, в които участниците могат да следят последните си покупки и да преглеждат историята на техните Building BLocks сметки.
В своите хуманитарни проекти ООН прилага широк спектър от блокчейн решения. Организацията си партнира със Световната идентификационна мрежа (WIN), за да създаде система за цифрова идентичност, основана на блокчейн, която да спомогне за борбата с трафика на деца.
Освен това ООН ще посвети цяла част от 73-ата сесия на Общото събрание, за да обсъди използването на блокчейн за социално благо и в края на септември.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.