OKX изключи своя DEX агрегатор, след като разследване в ЕС разкри ролята му в прането на средства от хака на Bybit за $1.5 милиарда.
Борсата твърди, че севернокорейската Lazarus Group е използвала нейните DeFi услуги, за да премести откраднати активи.
За да отговори на регулаторните проблеми, OKX избра временно спиране, като същевременно подобри системите за сигурност. Компанията въведе проследяване в реално време на хакерски портфейли и механизъм за блокиране на адреси за своята Web3 платформа. Въпреки твърдението, че не държи клиентски средства, OKX описва своя Web3 портфейл като портал към децентрализирана търговия в множество блокчейни.
Отвъд ЕС, борсата е изправена пред правни проблеми. Наскоро плати $84 милиона за уреждане на разследване в САЩ, добавяйки към нарастващия регулаторен натиск.
Междувременно европейските политици се тревожат за спокойната крипто позиция на САЩ при президента Доналд Тръмп. Служителят на ЕЦБ Франсоа Вилерой дьо Гало предупреди, че подходът на Съединените щати може да предизвика финансова нестабилност, правейки паралели с минали кризи, започвали в Америка. Въпреки глобалната несигурност, Европа продължава да укрепва регулаторната си хватка, позиционирайки се като лидер в крипто банкирането.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.