Водещата компания за комуникации и технологии Verizon получи одобрение на патент за използване на модули за виртуална идентичност на абонати (vSIM) за устройствата на клиентите си.
Завлението до Службата за патенти и търговски марки на САЩ от 10-ти септември подробно описва технологията за криптиране на блокчейн, при която традиционната физическа SIM карта може да бъде заменена със софтуерна версия.
Според заявлението, това гарантира повече сигурност и съществуването само на едно копие на vSIM на едно устройство. Документът допълнително обяснява:
Мрежовото устройство инициира създаването на блокчейн, включително vSIM сертификат за мрежовите услуги, където vSIM сертификатът включва Международна идентификация на мобилен абонат (IMSI). […] vSIM може да бъде извлечен и използван от всяко едно от различните устройства, свързани с потребителския акаунт, прехвърлен между устройства, свързани със същия потребителски акаунт, или временно прехвърлен на други потребители.
VSIM са защитени със специален код за удостоверение, който не позволява на всички страни да получат достъп до него, ако кодът, получен от устройството на клиента, не съвпада с идентификационния код, регистриран във vSIM платформата.
В специализиран анализ, публикуван през ноември миналата година бе съобщено, че анонимен източник във Verizon е бил потърсен в Reddit, където са му предлагани подкупи за SIM-суапове. Там му казват, че може да изкарва до 1,000 долара на седмица за прехвърляне на телефонни номера на клиенти на нови SIM карти.
Друг служител на Verizon твърди, че хакер, който също го намери в Reddit, обещава, че ще направи „100,000 долара за няколко месеца„, ако той съдейства – единственото, което трябва да направи, е „или да активира SIM картите когато е на работа или даде идентификационен номер и ПИН на служителя.„
Това лято Verizon активно търсеше да наеме нови служители за работни места, свързани с блокчейн, включително и програмисти. По-конкретно, Verizon публикува пет позиции за блокчейн разработчик на 1-ви юли. Според списъка от успешните кандидати ще се изисква да „проучат, проектират, разработят и тестват блокчейн технологиите“ сред други отговорности.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.