Очаква се докладът за индекса на потребителските цени (CPI) в САЩ за юли, който ще бъде публикуван на 14 август, да покаже повишение, което може да окаже влияние върху предстоящите решения на Федералния резерв относно лихвените проценти.
Пазарните прогнози сочат, че инфлацията може да се повиши с 0.2%, обръщайки спада от 0.1% през миналия месец.
Пазарите очакват тези данни отблизо, тъй като те ще дадат ключова представа за тенденциите в инфлацията и тяхното влияние върху политиката на Федералния резерв. Прогнозите са, че основният индекс на потребителските цени, изключващ храните и енергията, ще се повиши с 0.2% за юли спрямо 0.1% през юни, като на годишна база ще отбележи леко понижение до 3.2% от 3.3%.
През следващата седмица ще бъде публикуван и индексът на цените на производителите (PPI), друг важен показател. Прогнозите сочат, че той ще се задържи на стабилно равнище от 0.2%, като основният индекс на цените на производител ще остане непроменен.
Последните икономически събития, включително потенциалното намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв, предизвикват волатилност на крипто пазара.
Освен това председателят на Фед на Бостън Сюзън Колинс предложи Фед да започне да намалява лихвените проценти, в зависимост от предстоящия доклад за инфлацията.
От Binance се стремят да отхвърлят съдебния иск за $1.76 милиарда, заведен от наследниците на FTX, с аргумента, че съдебното дело е опит да се пренапише историята на собствения крах на фалиралата борса.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.