Блокчейн намира все повече употреби във всевъзможни сектори.
Според нов доклад на Premium Market Insights (PMI) глобалните инвестиции в блокчейн за енергийния сектор ще нараснат до 34.7 милиарда до 2025 г.
През 2016 г. са отчетени $ 156 милиона, което означава, че се предвижда 82% ръст на година.
Въпреки че 35 милиарда долара звучат като много, нетната стойност на енергийния сектор е 1.85 трилиона долара.
Големите играчи, използващи блокчейн и DLT технология, са Accenture, AWS, Bigchaindb, Deloitte, IBM, Infosys, Microsoft, Nodalblock, Oracle, SAP, Enosi, и Electron.
В енергийният сектор, блокчейн се използва за менажиране на данни и финансово следене. Според доклада, основните причини за стремглавото увеличение на инвестициите са намаляването на оперативните и капиталови разходи. При сегашните темпове на увеличаване на автоматизацията се очаква, че блокчейн ще се използва и за осигуряване на данни.
Поради извънредното положение, породено от коронавируса, не е изключено темпът на растеж на инвестициите да намалее.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.