Блокчейн намира все повече употреби във всевъзможни сектори.
Според нов доклад на Premium Market Insights (PMI) глобалните инвестиции в блокчейн за енергийния сектор ще нараснат до 34.7 милиарда до 2025 г.
През 2016 г. са отчетени $ 156 милиона, което означава, че се предвижда 82% ръст на година.
Въпреки че 35 милиарда долара звучат като много, нетната стойност на енергийния сектор е 1.85 трилиона долара.
Големите играчи, използващи блокчейн и DLT технология, са Accenture, AWS, Bigchaindb, Deloitte, IBM, Infosys, Microsoft, Nodalblock, Oracle, SAP, Enosi, и Electron.
В енергийният сектор, блокчейн се използва за менажиране на данни и финансово следене. Според доклада, основните причини за стремглавото увеличение на инвестициите са намаляването на оперативните и капиталови разходи. При сегашните темпове на увеличаване на автоматизацията се очаква, че блокчейн ще се използва и за осигуряване на данни.
Поради извънредното положение, породено от коронавируса, не е изключено темпът на растеж на инвестициите да намалее.
Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).
Binance продължава да усъвършенства своята екосистема през 2025 г., като основните актуализации обхващат подобрения на производителността, изброяване и премахване на токени и пускане на нови токени – всичко това засилва фокуса върху мащабируемостта и иновациите.
Ripple направи важна стъпка в разширяването на институционалната си инфраструктура за дигитални активи в Близкия изток, като си партнира с Ctrl Alt в подкрепа на първата подкрепяна от правителството инициатива за токенизация на недвижими имоти в Дубай.
Според компанията за ончейн анализ Nansen няколко блокчейна отчитат рязко повишаване на активността на потребителите, начело със Sonic, която регистрира впечатляващ 89% ръст на активните адреси през последните 7 дни.