Агенцията за финансови рейтинги Weiss Ratings, или по-скоро нейната крипто версия „Weiss Crypto Ratings“, сподели публикация, в която критикува известната аналитична агенция DLT Chainalysis, че шпионира редовни потребители и получава заплащане за това.
Weiss Crypto Ratings представиха информация от публично достъпни записи, че в рамките на пет години блокчейн компанията Chainalysis (която винаги е била полезна, когато някоя криптовалута е претърпяла нова хакерска атака) е получила над $10 милиона от правителството на САЩ за шпиониране хора, които използват обществени блокчейн мрежи.
Chainalysis е на път да получи още $14 милиона, според публикацията в Twitter.
Правителството е единствената заинтересована страна в спонсорирането на надзора върху блокчейна, казва Weiss Ratings. Въпреки това, агенцията настоява, това състояние на нещата е добре за отворените блокчейни, тъй като това ще ги направи по-силни.
По-рано тази седмица медиите съобщиха, че Джонатан Левин, съосновател на Chainalysis, заяви, че пълната прозрачност не е добра за криптовалутите, докато преди това фирмата е поддържала поверителност.
Chainalysis е основният източник на данни за такива правни органи като този за вътрешните приходи и ФБР. Weiss Ratings казва, че да говориш срещу децентрализацията и личния живот е лесно, когато получаваш заплата от правителството.
„Лицемерието е силно при този човек.„
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.