On-Demand Liquidity (ODL), платформата за преводи на Ripple, отбеляза експоненциален спад в обема, тъй като стартъпа от Сан Франциско променя стратегията си в свят на COVID-19.
Новата статистика разкрива, че обемът на ODL достигна максимум през май с общо $316 милиона в четири канала, включително Bitstamp до Bitso, Bitstamp до Coins.ph, BTCMarkets до Bitstamp и BTCMarkets до Coins.ph. Обемът на ODL се срина с 92% през юни, тъй като и при четирите канала възлизаше на общо $25 милиона.
Старшият вицепрезидент на Ripple по управление на продуктите и корпоративното развитие Ашиш Бирла наскоро прогнозира спад в обема и каза, че платежната компания променя стратегията си за адаптиране към глобалната икономика, опустошена от коронавируса.
„Продължаваме да се фокусираме върху подкрепа на ниско стойностни високочестотни плащания с ODL – въпреки че обемът на транзакциите може да изглежда различно в този нов свят.
По-специално, ние намаляваме акцента върху големите плащания – които традиционно се използват за финансиране на предприятия и услуги при липса на трансфери в реално време – за подпомагане на индивидуални транзакции с ниска стойност, насочени към нарастващата нужда от парични преводи и плащания на МСП (малки и средни предприятия). Това може да намали общите обеми на транзакции на ODL.“
Дори със значителния спад в обема на ODL, Ripple продължава да стреми към пускане на услугата в нови територии. Маркъс Тречър от Ripple твърди, че стартъпа работи за разширяване на платформата си за преводи за обслужване на повече коридори тази година.
„Ние създадохме ODL коридори в Мексико, Филипините, Австралия и Европа и се надяваме да продължим това разширяване, като отворим коридори за APAC и EMEA през тази година.“
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.