Правителството на Обединеното кралство разкри плановете си за провеждане на пилотен проект за съхраняване на цифрови доказателства в блокчейн.
Инициативата бе разкрита в съобщението на Баладжи Анбил, ръководител на дигиталната архитектура и кибернетичната сигурност в службата на съдилищата и трибуналите на нейното величество (HMCTS) в Министерството на правосъдието.
HMCTS и екипът на Офиса на Обединеното кралство Open Innovation Team проведоха съвместна среща за тази цел с идея да установят как блокове и цифрови книги могат да подпомогнат съдебните реформи.
Техническа експертиза на срещата бе осигурена от д-р Садек Фердос, научен сътрудник по технологична политика и научен сътрудник в Imperial College, Лондон. Той обясни на участниците, че децентрализираният характер на разпределените счетоводни книги им дава много висока степен на почтеност и дава възможност за иновативни решения за данни.
Той продължи да обяснява как блокчейн може да помогне при управлението на цифровите доказателства, като създадат безупречна одитна пътека, която следи задържането и предотвратява намеса.
Тази одитна пътека по същество формира основата за записването на създаването, модификацията и достъпа до цифрови доказателства от съдебната система.
Чрез използването на такива доказателства е възможно да се създадат точни и последователни реконструкции на събитията, за да се изследват действията и да се определи как е станало настоящото състояние на цифровите доказателства. Като такава, блок-веригата ефективно има силата да предоставя критична защитна рамка за цифровите доказателства, като осигурява гаранция за целостта на веригата за доказателства.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.