Свободна зона в ОАЕ, специализирана в областта на дигиталните активи, е на път да въведе нова правна рамка, насочена към децентрализираните автономни организации (DAO).
Планът ще бъде представен на 25 октомври, кato ще бъдат обсъдени подробности за спазването и правните стандарти, както обявиха Ras Al Khaimah Digital Assets Oasis (RAK DAO) и NeosLegal.
Според Ирина Хийвър от NeosLegal инициативата има за цел да осигури яснота за DAO относно правните задължения, данъчното облагане, собствеността на активите и управлението.
Рамката също така ще защитава основателите и сътрудниците от лична отговорност, позволявайки на DAO да сключват договори и да разрешават спорове по-ефективно.
Една от ключовите характеристики е възможността за дистанционно създаване на DAO в ОАЕ, което ще улесни международните участници да се включат в разрастващото се пространство на дигиталните активи в страната.
В сравнение с по-високите разходи за учредяване в Швейцария, ОАЕ предлагат по-бюджетен вариант за осигуряване на правна защита, започващ от приблизително $3,000.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.
Правителството на Обединеното кралство засилва надзора върху сектора на дигиталните активи, като обяви, че крипто платформите ще бъдат задължени да проследяват и докладват подробна информация за дейността на потребителите.
Българският парламент одобри нов закон, който официално въвежда регулации за криптоактиви, базирани на европейското законодателство.