Свободна зона в ОАЕ, специализирана в областта на дигиталните активи, е на път да въведе нова правна рамка, насочена към децентрализираните автономни организации (DAO).
Планът ще бъде представен на 25 октомври, кato ще бъдат обсъдени подробности за спазването и правните стандарти, както обявиха Ras Al Khaimah Digital Assets Oasis (RAK DAO) и NeosLegal.
Според Ирина Хийвър от NeosLegal инициативата има за цел да осигури яснота за DAO относно правните задължения, данъчното облагане, собствеността на активите и управлението.
Рамката също така ще защитава основателите и сътрудниците от лична отговорност, позволявайки на DAO да сключват договори и да разрешават спорове по-ефективно.
Една от ключовите характеристики е възможността за дистанционно създаване на DAO в ОАЕ, което ще улесни международните участници да се включат в разрастващото се пространство на дигиталните активи в страната.
В сравнение с по-високите разходи за учредяване в Швейцария, ОАЕ предлагат по-бюджетен вариант за осигуряване на правна защита, започващ от приблизително $3,000.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.