Изглежда някой в Южна Корея се опитва да се възползва от начинанията на Samsung в блокчейн пространството, като се опитва да патентова търговската марка "Samsung Coin".
Според заявлението до Корейската служба за интелектуална собственост (KIPO), заявка за регистриране на търговската марка на английски и корейски език е подадена на 10 юли от лице, наречено Ким Нам-джин.
Заявлението е направено по категории, свързани с компютърни програми, като „компютърна програма за електронни пари“, „карта за електронни пари“, „устройство за електронно кодиране“ и „IC карта с функция за електронни пари“.
При контакт обаче, представител на Samsung каза, че технологичният гигант не стои зад опита за патентоване.
Въпреки че заявката за търговска марка не посочва конкретно дали тя е свързана с блокчейн или криптовалута, това следва предишния доклад, за това че Samsung разработва свой собствен блокчейн, използвайки технология на Етериум, и в крайна сметка може да издаде своя собствена криптовалута, вероятно наречена „Samsung Coin“.
В евентуална представа за мотивацията зад това заявление, същият човек преди това се опитва да патентова други търговски марки, свързани с разработването на криптовалута на други големи технологични компании.
Базата данни на KIPO показва, че Ким Нам-джин също подаде молба на 10 юли, за да ппатентова „ThinQ Wallet“.
Въпреки това, на 2 юли, LG Electronics, подаде заявление за търговска марки както в Южна Корея, така и в САЩ за „ThinQ Wallet“.
Въз основа на детайлите на заявлението на LG, портфейлът ще осигури разнообразие от мобилни услуги, включително „софтуерна блокчейн платформа“ и „мобилен електронен портфейл за криптовалути“.
Патентът на “Samsung Coin” първоначално беше обхванат от няколко новинарски източника, които неправилно посочиха, че Samsung кандидатства за търговската марка.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.