Някой е платил смайващите 200 Ethereum (ETH) токена ($553,064) в такси за газ, за да издаде 1,000 незаменими токена (NFT) от нашумялата колекция Tubby Cats.
Като цяло струва покупката излиза 300 ETH ($785,640), за да се издадат общо 1,000 токена.
Проектът стана изключително популярен сред разрастващата се NFT общност. На 22-ри февруари Tubby Cats стана проект номер едно на водещия NFT пазар OpenSea по обем на търговия.
48-часовият ‘whitelist‘ (процес на запълване на места за предварителната продажба) за проекта стартира в понеделник. Останалите токени вече са достъпни за обществеността.
Twitter потребителят ‘0xngmi‘ изчислява цените на газта и свързаните с тях разходи за един токен.
For people participating in public mint, these are the gas prices we’ll likely see (between the two columns) and their associated cost per tubby.
If you are going to bid below these gas prices DONT PARTICIPATE IN MINT since your tx will fail.
Also: always mint 5 tubbies pic.twitter.com/TtfieJbkNV
— 0xngmi (@0xngmi) February 23, 2022
Към момента на писане на статията най-ниската пазарна цена (floor price) на проекта възлиза на 0.48 ETH ($1,291).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Защо спадна цената на Bitcoin (BTC)?
Колекцията Tubby Cats, която се състои от 20,000 токена, в момента има 10,800 притежатели.
Напоследък тези сладки котешки създания се превърнаха в новите любимци на NFT Twitter на фона на текущата корекция на пазара на криптовалути.
Проектът използва „прогресивната система за разкриване“, която не позволява на създателите на NFT да грабнат най-редките артикули за себе си на значително по-ниски цени. Самото разкриване на токените на потребителите се случва на всеки 1,000 издадени NFT.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.