През последните няколко часа, цената на Биткойн, както и почти всички други криптовалути, спадна от $ 6,392 до $ 5,771, по време на писане на статията.
Цената на BTC се е вдигнала малко, но не е направила убедително обръщане, така че няма гаранция, че няма да продължи низходящия си тренд.
Twitter е необичайно тих, като търговци и ентусиасти, които се занимават с флагманската криптовалута, спекулират за причината за резкия спад.
Възможно е част от движението да се дължи на данъци. Тъй като валутата е с малко над 70% по-ниска от върховата си стойност, някои търговци може да отчетат своите загуби, за да компенсират печалбите от други интервали през 2018-та. Намаляването обаче, представлява промяна в скорошното статукво. Биткойн вижда все по-ниска колебливост, в сравнение с последните години, с практически никакво движение от септември насам.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?