Новият председател на Комисията за търговия с фючърси на САЩ (CFTC) е основен привърженик на криптовалутите и блокчейн технологията.
В своето встъпително интервю на срещата на върха на Yahoo Finance All Markets в Ню Йорк, Хийт Тарбърт каза, че според него регулираните фючърси и деривати на Етериум ще започнат скоро.
Той смята, че този ход е следващата естествена стъпка в развитието на втората по големина криптовалута.
„Бяхме пределно ясни относно Биткойн : считаме го за стока съгласно Закона за стоковите борси. Не сме казали нищо за етерa – досега. Според мен като председател на CFTC, Етериум е стока и следователно ще бъде регулиран съгласно CEA.
И предполагам, че в близко бъдеще ще видите фючърсни договори, свързани с Етериум и други потенциално търгувани деривати.“
Тарбърт постави акцент върху криптовалутите и блокчейн като цяло, в първата си голяма изява като ръководител на CFTC.
Той заяви, че САЩ трябва да ръководят дигиталната трансформация на парите и ще направи всичко по силите си, за да подкрепи възникващата технология.
„Едно от нещата, които бих желал да кажа, тъй като това е първата ми голяма публична изява като председател, е, че искам да подчертая важността на блокчейн и дигиталните активи за Съединените щати и по-специално като председател на CFTC, искам САЩ да бъдат водещи в тази технология.
Не искам друга държава да води – искам Съединените щати да водят, защото който и да е лидера в тази технологична сфера, в крайна сметка ще „напише правилата на играта“. Така че след това стигаме до въпроса „Каква е ролята на CFTC?“ И това е много интересно, защото мисля, че ролята на CFTC е да гарантира, че има цялост на пазарите и искаме тези пазари да се развиват в тази насока.“
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.