Критиците твърдят, че новата база данни на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) за консолидирана одитна пътека (CAT) засяга неоправдано блокчейн потребителите.
Създаден съгласно Правило 613 на SEC, CAT е предназначен да подобри регулаторния надзор на пазарите на ценни книжа, събирайки обширни данни за търговията от американските борси, членовете на FINRA, брокерите и други.
Тази база данни се превърна в една от най-големите по рода си, предназначена да обхване почти цялата търговска дейност в САЩ.
Националният център за изследване на обществената политика, консервативен аналитичен център, вече заведе дело срещу Комисията по ценните книжа и фондовите борси, твърдейки, че CAT е противоконституционна. Техният иск описва базата данни като безпрецедентно и натрапчиво събиране на лични финансови данни от страна на правителството.
Блокчейн асоциацията (BA) и образователният DeFi фонд (DEF) също изразиха опасения. Те твърдят, че въпреки че Правило 613 не се отнася изрично до криптовалутите, тълкуването на SEC може да разшири изискванията за отчетност към крипто компаниите.
BA и DEF твърдят, че това би могло да доведе до превръщането на блокчейн в обширни регистри с възможност за търсене на лични финансови данни, достъпни без съдебна заповед.
В допълнение към тези опасения Citadel Securities и Американската асоциация за ценни книжа също оспорват Правило 613 в съда.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.