Потребителите на приложението за съобщения Telegram вече могат да извършват транзакции с Биткойн (BTC), като например закупуване, обмяна и теглене, чрез Wallet бота и свързаните с него услуги.
Струва си обаче да се отбележи, че Telegram не е разработила тези услуги сама. По-скоро разработчици от трети страни са ги създали, като са използвали отвореното API на бота на Telegram.
Това означава, че всеки може да използва API, за да създаде свой собствен бот, свързан с криптовалути, без прякото участие на Telegram.
Потребителите на уеб интерфейса @wallet могат да получат достъп до всички транзакции с BTC директно чрез актуализирания уеб интерфейс на Telegram.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Спящ кит се събуди след 10 години
Последното съобщение от акаунта @wallet от 21 април гласи, че потребителите вече могат да купуват Биткойн с банкова карта или P2P пазар в раздела „Покупка и продажба“ на удобния за потребителя интерфейс.
Освен това в съобщението се напомня, че потребителите могат незабавно да обменят Биткойн, Tether (USDT) и Telegram Open Network (TON) помежду си чрез актуализираната платформа „Exchange“.
₿𝗥𝗘𝗔𝗞𝗜𝗡𝗚: Telegram adopts #bitcoin pic.twitter.com/2QOunvF8Fe
— Documenting ₿itcoin 📄 (@DocumentingBTC) April 21, 2023
Тъй като популярността и приемането на криптовалутите продължават да се увеличават, ще бъде интригуващо да се наблюдава как Telegram и други трети страни, участници в индустрията, въвеждат иновации и се адаптират, за да отговорят на променящите се нужди и очаквания на потребителите по света.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.