Начало » Нова колумбийска блокчейн асоциация иска диалог с правителството

Нова колумбийска блокчейн асоциация иска диалог с правителството

19.05.2018 15:06 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Нова колумбийска блокчейн асоциация иска диалог с правителството

Шест публични и частни колумбийски компании обединиха усилията си за стартиране на Асоциацията за блокчейн на Колумбия, предаде испанската информационна агенция EFE на 17-и май.

Асоциацията се описва като имаща за цел да подкрепи екосистемите за крипто и блокчейн в страната и да съветва националното правителство по въпроси, свързани с регулирането на крипто сферата.

Засегнатите компании са Buda Columbia, Bitcoin Colombia, Cajero.co, IntiColombia, Panda Group и RSK. Представители на всеки от тях, както и Маурисио Тобър – зам. директор на inTIColumbia, изследователска група на Националния университет на Колумбия, са присъствали на събитие тази сряда в Богота, за да обсъдят дневния ред на новата организация.

Както съобщава Diario Bitcoin, Тобър говори на събитието срещу „обиден“ традиционен финансов сектор, който затруднява колумбийците с ненужни разходи. Гражданите „не се доверяват“ на настоящата система, предположи той. Той каза, че новата асоциация трябва да действа като събеседник на държавата, за да насърчи „информираното“ приемане на нови финансови технологии, без да се компрометира децентрализираните принципи на блокчейн, както и да се предотврати задушаване на свръхрегулацията.

Изпълнителният директор на Buda Алехандри Белтран даде своето мнение за потенциалното бъдеще на криптото в Латинска Америка, като отбеляза, че на континента се очаква да бъдат над 200 млн. Граждани, които не могат да бъдат обслужвани от крипто икономиката. Той също така отбеляза колко е сложно в момента за мигрантите да изпращат парични преводи обратно в страните, в които са ордени, като използват фиатни пари.

Отвъд финансовите приложения, участниците в събитията обсъждаха използването на блокчейн в други области, включително информационната сигурност, интелектуалната собственост, енергийния сектор, избирателните системи и регистрите на недвижими имоти.

Миналата година Икономическата комисия на ООН за Латинска Америка и Карибите (ECLAC) публикува доклад, в който се посочва, че блокчейн технологията може да помогне за справяне с проблемите, пред които е изправен банковия сектор на континента. Страните в региона с недостатъчно засегнато население, като Венецуела, насърчават гражданите си да се обучават за криптота. Под натиска на международните санкции, Венецуела стартира петролната криза, подкрепена с Petro, по-рано тази година.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Пакистан ще създаде национален орган за надзор на криптовалутите

Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.

23.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Хонконг лицензира стабилните монети, полагайки основите за предстоящата Web3 вълна

Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.

22.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов закон в Русия ще позволи на властите да конфискуват криптовалути

С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.

21.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатът на САЩ одобри законопроекта за стабилните монети – какво следва?

След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.

21.05.2025 16:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.