Съвместно основано от разработчикът на игри, ветерана в индустрията Брайън Фарго, Robot Cache ще бъде първият блокчейн дигитален пазар за видео игри.
Платформата за игри за персонални компютри ще бъде пусната някъде през 2019 година, но вече е подписано с 22 издателя и 700 игри за базирания на блокчейн конкурент на Steam.
Robot Cache има няколко уникални функции. Планира да предложи на играчите възможността да препродадат закупените от тях игри и да копаят виртуална валута, наречена IRON, докато техните машини не се използват.
Лий Джейкъбсън, изпълнителен директор на Robot Cache, каза пред VentureBeat:
Препродажбата на игри е нещо голямо, след като издателите получават дял и геймърите в същото време ще печелят пари. Някои потребители искат да си осигурят приходи от дигиталната си библиотека. Те могат да играят игра за няколко месеца и след това да я продадат отново и да си купят други.
Новата платформа също се ангажира да предостави на издатели на игри и разработчици в региона, 95% от стойността на продажбите на нови игри. За сравнение, Steam дават 70%. Продажбите на използвани заглавия в Robot Cache все пак ще възнаграждават издателя със 70% от приходите и ще дадат на играча 25%.
Robot Cache се базира в Сан Диего, Калифорния, а съоснователят Брайън Фарго също създава Interplay Entertainment и InXile Entertainment. Той е издава заглавия за Activision и Apple, и режисира популярното RPG – Wasteland.
Досега партньорският портал на платформата за издатели на игри, които да се регистрират, е отворен и се надява да предложи комбинация от големи компании.
Най-новите издатели, които се присъединяват към Robot Cache включват: 1C Publishing, Bigben Interactive, Ci Games, Dankie, Devolver Digital, Headup, Hyperkinetic Studios, Revival Productions и Running with Scissors. Те се присъединяват към 14 други. Джейкъбсън каза, че Robot Cache говори с „всички в индустрията“ и че платформата ще има „най-голямата библиотека в историята на видеоигрите“
Компанията планира да създаде ERC20 токен наречен IRON, но отлага тези планове, тъй като Комисията за ценни книжа и борси в САЩ (SEC) натиска функционалните токени (utility) и ICO. Джейкъбсън обясни на VentureBeat:
Ние не искахме да имаме спречквания и да разтройваме правителствените власти.</s tron g>
Вместо това IRON ще бъде виртуален токен, ограничен до Robot Cache платформата, като всички изкопани IRON токени могат да се използват за плащане на игри.
SEC класифицират повечето ICO токени като ценни книжа, независимо от увеличението в използването на термина функционални токени. Комисията обеща да разгледа всяко ICO за всеки отделен случай, като възпира дори и надеждните ICO от стартирането поради усложняването на законодателството в областта на ценните книжа. Последните статистически данни за ICO могат също да показват, че модела на финансиране е умираща тенденция.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.
Основната фондова борса в Бразилия, B3, прави смела крачка към дигиталните активи с предстоящото пускане на фючърсни договори върху Етериум и Solana.