Има слухове, че правителствен комитет в Индия предлага криптовалутите да бъдат легализирани в страната, съобщава на 26-ти декември местната медия TheNewIndianExpress (TNIE).
Според статията, неназован висш служител, който според съобщенията е присъствал на заседанията на групата за криптовалутите, заявява следното:
Съществува общ консенсус, че криптовалутата не може да бъде отхвърлена като напълно незаконна. Тя трябва да бъде легализирана.
Предишни събрания на индийското правителство предложиха пълна забрана на крипто в страната по-рано през декември, като заявиха, че „всякакъв вид сделки с такива валути трябва да се третират като незаконни.“
Според съобщенията правителството на Индия създаде тази последна втора междуведомствена комисия, която се води от Субхаш Чандра Гарг, секретар на Министерството на икономическите въпроси, след забраната на Резервната банка на Индия (RBI) за банките, занимаващи се с крипто бизнеси и хора през април тази година
Докато предишна комисия препоръча пълна забрана на криптовалутите през март 2017 година, новата е създадена, за да се справи с противоречивите становища относно забраната на RBI.
Тази комисия включва членове на Министерството на електрониката и информационните технологии, RBI, Съвета по ценните книжа и борсите на Индия и секретаря на приходите.
Той също така отбеляза, че членовете на комисията „също получават помощ от крипто борси и експерти“, като заключиха, че ще работят по правните аспекти с индийското министерство на правото.
Както бе съобщено в началото на текущия месец, страните от Г-20 призоваха за данъчно облагане на криптовалутите и регулации, предотвратяващи използването им за пране на пари, според документ, представен по време на срещата в Буенос Айрес.
Някои от членовете на втората индийска правителствена комисия, като изпълнителния директор на RBI Ганеш Кумар и служители на Министерството на финансите, участваха в тези срещи на Г-20. Поради това, според статията, „от тях се очаква да включат познания, които са получили от глобалните разисквания в техния доклад“.
През октомври се разчу новината, че разработчиците на първия битомат в Индия са арестувани заради наказателни обвинения. Според местните медии, двамата – които също са основатели на първата крипто борса в Индия (Unocoin) – са задържани и обвинени в криминален заговор, измама и фалшификация.
В изявление за пресата от централния отдел за престъпност в Индия се отбелязва, че тъй като битомата не е бил одобрен от правителството, той не би трябвало да се нарича ATM.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.