Соларна стартъп компания иска да създаде достъпна слънчева енергия за нигерийците, чрез използването на виртуални блокчейн токени.
Този ход от страна на компанията ще премахне прекомерната зависимост от генераторите в страната.
Базиран в Лагос блокчейн стартъп за възобновяема енергия, OneWattSolar, планира да осигури на Нигерия и Африка като цяло, достъп до чиста енергия, без да плащат толкова много. Както бе съобщено, компанията има за цел да даде възможност на клиентите да получат блокчейн токени срещу нигерийската найра, чрез технологични финансови организации.
Идеята за получаване на достъпна мощност, използвайки децентрализирани токени, идва от Виктор Алагбе, вицепрезидент на блокчейн операциите и стратегията за OneWattSolar. Според Алагбе, сухият и горещ климат на Нигерия може да се използва за захранване на електричество, вместо хората да са зависими от генераторите.
Изпълнителният директор на компанията, подкрепящ по-нататък как слънчевият климат на страната може да се използва за соларна енергия, каза:
Защо не използваме това, за да захраним електричеството си… много нигерийци наистина не могат да си позволят да изградят собствени соларни системи. Те не могат да си позволят началните разходи, така че повечето хора предпочитат да разчитат на генератори, което не е икономично, когато мислите за разходите за поддръжка.
Алагбе също така каза, че DLT е прозрачна, тъй като клиентите могат да наблюдават средства, закупуват системи и да ги използват. Клиентите могат да получат децентрализирани токени срещу найра. Блокчейн токените са съвместими с ERC20.
Също така плановете на стартъпа предвиждат въвеждането на соларни панели и съвместим интернет рутер, който да компилира използваната енергия. Клиентите биха били таксувани всеки месец, чрез метод, чрез който потребителите се таксуват за точното им използване на енергия.
Ситуацията с електричеството в Нигерия е зле и соларния блокчейн стартъп се стреми да осигури достъпна електроенергия до възможно най-много хора. Понастоящем около 6 400 домакинства са в списъка на чакащите на компанията.
Също така, OneWattSolar планира да се разшири в близко бъдеще. През 2025 г. стартъпа се надява да има достъп до един милион домакинства без адекватно захранване и да предоставят соларна енергия чрез DLT.
Проектите за възобновяеми енергийни източници също са възприели блокчейн технология. Неизменната мощност на децентрализираната технология и способността й да записва събития в реално време, привлича нови соларно-енергийни стартъпи.
Фондация Qtum си партнира с китайския производител на чиста енергия Energo. Освен това блокчейн компания заяви, че Energo ще използва разпределената си платформа за своите операции.
В тайландската столица, Банкок, луксозен квартал, ангажирал услугите на платформа за търговия с енергия от възобновяеми източници. Платформата ще позволи на жителите да търгуват с електричество, използвайки блокчейн.
Испанската компания за инфраструктура и възобновяема енергия, Acciona, стана първата енергийна компания, която използва децентрализирани технологии за сертифициране на произхода на възобновяемата енергия.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.