През 2017 г. централната банка на Нигерия (CBN) забрани на традиционните банкови системи да правят сделки в Биткойн и други виртуални валути, като каза, че "Централната банка не може да контролира или регулира Биткойн".
През 2018 г. нигерийците изясниха, че изобщо не са съгласни с това изявление, тъй като все повече предприемачи от по-младото поколение продължават да се възползват от предимствата, създадени от тази изключителна, дигитална технология.
С източноафриканските страни като Кения, Уганда и Руанда, които приемат безкрайните възможности, предоставени от блокчейн и цифровите валути, нигерийците се хвърлят към всяка възможност, особено младите предприемачи на възраст между 20 и 30 години.
В опит да се справят с широко разпространената иновация, предприемачите разработват свои собствени средства, с или без подкрепата на правителството.
Teмо, нигерийски предприемач, който се занимава с внос на хардуер от Китай в Нигерия, разкри, че таксите за обмен са по-евтини в сравнение с обикновените банки, което го е накарало да управлява бизнеса си чрез Биткойн.
В замяна на китайския юан, Темо обменя наира за биткойн и сключва сделки почти незабавно с по-малко прекомерни тарифи, в сравнение с метода на традиционното банкиране, където Темо ще трябва да изчака почти 7 дни, за да завърши сделката, след като плати таксите за обслужване на нигерийската и китайската банка.
Наскоро Аде Атобателе, основателят на Gboza Technology Ltd, говори на финтех конференция в Лагос, установявайки, че цифровата технология се движи много по-бързо от финансовите регулатори, като ранното адаптиране в крипто и блочейн ще предотврати изоставането на нигерийците.
Инвестициите в базираните на блокчейн финансови услуги, като криптовалути, днес отиват в Руанда и Малта, които са предоставили регулаторни рамки, ръководещи операторите на технологията.
Ако погледнем отново през 2017 г., когато руската Понци схема MMM измами нигерийци за милиони наири, причината за забрана на правителството може да бъде разбрана. Всъщност някои нигерийци все още вярват, че цифровите валути като Биткойн и Етериум са просто още модернизирани версии на Понци схемите.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.