Според неотдавнашно проучване, проведено от CoinGecko, 75.8% от анкетираните твърдят, че притежават NFT, докато 21.7% съобщават, че никога не са имали.
Проучването е проведено между декември 2022 г. и януари 2023 г. и в него са участвали 438 души. Докладът също така установи, че 2.5% от респондентите преди това са притежавали незаменяеми токени (NFT), но са ги продали.
Чрез проучването не са установени причините, които стоят зад решенията на инвеститорите да притежават или да не притежават този вид дигитални токени.
Проучването изследва и размера на NFT портфолиата на инвеститорите.
Според доклада една четвърт от инвеститорите, които са притежавали NFT, са имали повече от 50 броя, докато втората по големина кохорта е имала между две и пет NFT. Третата по големина група са инвеститори, които са притежавали между 11 и 20 незаменяеми токена, докато най-малката група се състои от притежатели на само едно NFT.
В доклада се посочва, че инвеститорите, които са спрели да участват в търговията с NFT, обикновено са притежавали между два и пет незаменяеми токена.
Друго проучване, проведено от CoinGecko, изследва нагласите на инвеститорите по отношение на регулаторните правила и потенциалните рискове, свързани с класа активи. Резултатите разкриват, че само 48% от анкетираните желаят засилен регулаторен контрол в сферата на NFT.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Dogecoin предизвика еуфория в социалните мрежи – ще се спука ли балонът?
Само 18.7% от желаещите засилен регулаторен контрол са напълно уверени в нагласата си, докато 22.4% от участниците са с толкова силни убеждения.
По-голямата част от групата, която е съгласна, че пространството се нуждае от повече регулаторен надзор, не е абсолютна сигурна в мнението си, докато по-голямата част от групата, която не е съгласна, е категорично против по-строг регулаторен надзор в пространството.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.