Финансовият регулатор на щата Ню Йорк в сряда предложи план, който ще позволи на лицензирани фирми за виртуална валута, които вече са получили одобрение за токените, да въведат новите монети без допълнително разрешение.
Ню Йорк представи своя “BitLicense” и първоначалната си рамка през 2015 г., когато други регулатори все още се отнасяха скептично към криптовалутите. Тези активи сега са част от по-широка, бързо развиваща се индустрия, която съчетава финанси и технологии и която водещите финансови центрове искат да привлекат.
От 2015 г. NYDFS предостави две дузини лицензи и чартъри на фирми за виртуална валута. Някои от тези фирми поискаха да предложат нови монети в допълнение към тези, които NYDFS одобри в първоначалните си заявления, заяви регулаторът.
Планът има за цел да подобри ефективността, като позволява на фирми за виртуални валути, лицензирани от Ню Йорк, “да предлагат и използват нови монети своевременно”, заяви регулаторът в предложението. (On.ny.gov/2qGvDpF)
Планът би наложил определени условия на лицензираните от Ню Йорк крипто фирми, които искат да предлагат нови токени без предварително одобрение от регулатора.
Например, фирмите ще трябва да разработят политика за включване в списъка на монети, която да бъде одобрена от NYDFS, да включва процеси за преглед на нови монети и процедури за уведомяване на регулатора, когато те са в списъка.
Крипто фирмите също ще трябва да извършват оценки на риска за нови монети, включително и риска от кибер атаки.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Фирмите, които нямат одобрена от NYDFS политика, трябва да получат предварително одобрение от регулатора, преди да изброят монети, различни от разрешените от първоначалния им лиценз.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.
Пет големи банкови асоциации настояват Службата на валутния контрольор (OCC) да забави одобрението на нови национални тръстови банкови лицензи за компании за дигитални активи, включително Ripple, Fidelity Digital Assets, National Digital TR CO и First National Digital Currency Bank.