След неуспехите си във връзка с фалиралата компания за разплащания Wirecard, на счетоводното дружество EY беше забранено да приема компании, категоризирани като "от обществен интерес", като нови клиенти за одит в Германия в продължение на две години.
Забраната е наложена от германският одиторски надзорен орган APAS поради „нарушения на професионалните задължения“, извършени в периода 2016-2018 г.
Освен това APAS наложи глоба на EY в размер на €500,000, както и малки санкции на петима нейни служители.
Преди да се срине през 2020 г., Wirecard беше изгряваща звезда на „сините чипове“, която получаваше неквалифицирани одити от EY в продължение на повече от десетилетие, преди компанията от Голямата четворка да откаже да подпише резултатите ѝ за 2019 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум ги очаква спад, твърди анализатор – от какво да се пазим?
Оттогава EY загуби някой значими клиенти в Германия, включително Commerzbank, DWS и KfW. Commerzbank предприе правни действия срещу EY за възстановяване на загуби в размер на $200 милиона, свързани със срива.
Бившият шеф на Wirecard, Маркус Браун понастоящем е изправен пред обвинения в измама, присвояване на корпоративни активи, счетоводна измама и манипулиране на пазара, но не се признава за виновен.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.