Начало » Други » Немски експерти: Криптовалутите няма да се ползват за ежедневни плащания до 2020г.

Немски експерти: Криптовалутите няма да се ползват за ежедневни плащания до 2020г.

16.06.2018 18:33 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Немски експерти: Криптовалутите няма да се ползват за ежедневни плащания до 2020г.

Криптовалутите като Биткойн или Етериум няма да бъдат приемани като начин на плащане в Германия до 2020 г., сочи проучване на Центъра за европейски икономически изследвания (ZEW), бе съобщено на 14-ти юни.

Като част от месечния финансов отчет на ZEW, изследователският институт проучи до 300 експерти от банки, застрахователни компании и финансови отдели на избрани големи компании. ZEW анкетирани експерти по тяхната оценка за това, дали скоро ще бъдат приети криптовалутите за ежедневни плащания.

Респондентите са скептични относно „вероятността да могат да плащат за чаша кафе“ с крипто в Германия. Само 13 процента биха могли да си представят обща опция за плащане с крипто през 2020 г. за такива продукти. 23% от анкетираните заявиха, че могат да си представят такава възможност в САЩ и Япония. Докладът продължава:

Според резултатите от проучването, вероятността за плащане на цифрови продукти като музика с крипто в Германия до края на 2020 г. в момента възлиза на 23%. В сравнение с това прогнозата за други индустриализирани страни като Япония (34%) и САЩ (35%) бяха малко по-оптимистични.

Само шест процента от анкетираните смятат, че до 2020 г. крипто ще бъде жизнеспособен платежен инструмент за закупуване на автомобил в Германия. В Япония и САЩ, съответно 13% и 15%, установиха, че това е възможност. Ученият на ZEW, д-р Dominik Rehse обясни резултатите:

Едно обяснение за нашите констатации може да бъде очакването, че конвенционалните методи за плащане вече до голяма степен удовлетворяват изискванията на участниците на пазара, докато криптовалутите – дори до края на 2020 г. – се смятат за все още твърде технически сложни за ежедневна употреба или с прекомерно високи транзакционни разходи.

Докато крипто са преживели истински бум в спекулативните и активни стойности през последната година, тяхното използване като метод на плащане изглежда, че за момента остава незначителен феномен. Главният изпълнителен директор на доставчика на платежни услуги Western Union говори за тази тенденция, заявявайки в реч пред Икономическия клуб в Ню Йорк, че клиентите все още предпочитат фиат над цифровите валути поради по-добрата използваемост. В резултат на това Western Union няма да предлага опция за крипто трансфер в своята глобална услуга за парични преводи в обозримото бъдеще.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

BlackRock иска да добави стейкинг към своя Етериум ETF

BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.

18.07.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сбербанк се стреми към доминация в руския сектор за крипто попечителство

Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.

18.07.2025 10:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Директорът на Bank of America потвърди слуховете за стабилна монета

Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.

17.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.