Криптовалутите като Биткойн или Етериум няма да бъдат приемани като начин на плащане в Германия до 2020 г., сочи проучване на Центъра за европейски икономически изследвания (ZEW), бе съобщено на 14-ти юни.
Като част от месечния финансов отчет на ZEW, изследователският институт проучи до 300 експерти от банки, застрахователни компании и финансови отдели на избрани големи компании. ZEW анкетирани експерти по тяхната оценка за това, дали скоро ще бъдат приети криптовалутите за ежедневни плащания.
Респондентите са скептични относно „вероятността да могат да плащат за чаша кафе“ с крипто в Германия. Само 13 процента биха могли да си представят обща опция за плащане с крипто през 2020 г. за такива продукти. 23% от анкетираните заявиха, че могат да си представят такава възможност в САЩ и Япония. Докладът продължава:
Според резултатите от проучването, вероятността за плащане на цифрови продукти като музика с крипто в Германия до края на 2020 г. в момента възлиза на 23%. В сравнение с това прогнозата за други индустриализирани страни като Япония (34%) и САЩ (35%) бяха малко по-оптимистични.
Едно обяснение за нашите констатации може да бъде очакването, че конвенционалните методи за плащане вече до голяма степен удовлетворяват изискванията на участниците на пазара, докато криптовалутите – дори до края на 2020 г. – се смятат за все още твърде технически сложни за ежедневна употреба или с прекомерно високи транзакционни разходи.
Докато крипто са преживели истински бум в спекулативните и активни стойности през последната година, тяхното използване като метод на плащане изглежда, че за момента остава незначителен феномен. Главният изпълнителен директор на доставчика на платежни услуги Western Union говори за тази тенденция, заявявайки в реч пред Икономическия клуб в Ню Йорк, че клиентите все още предпочитат фиат над цифровите валути поради по-добрата използваемост. В резултат на това Western Union няма да предлага опция за крипто трансфер в своята глобална услуга за парични преводи в обозримото бъдеще.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.