Прокурорите в Германия са конфискували над 50 милиона евро в Биткойн от измамник ... който отказва да им даде паролата за отключване на парите.
Според Reuters, прокурор в баварския град Кемптън каза, че мъжът е осъден на затвор и оттогава е излежал своята присъда.
Докато полицията полага многократни (и неуспешни) усилия да пробие кода за достъп до над 1700 BTC, мъжът просто отказа да наруши мълчанието си, каза прокурор в баварския град Кемптън.
Прокурорът Себастиан Мурер каза пред Reuters:
Попитахме го, но той не каза. Може би той не знае.
Измамникът е осъден на повече от две години затвор за тайно инсталиране на софтуер на други компютри за копаене на Биткойн.
EuroWeeklyNews.com съобщава, че след освобождаването му полицията го е притиснала да разкрие паролата си – но той отказва да я предаде.
Когато мъжът за пръв път влиза в затвора, количеството Биткойн, което притежавал, би струвала една малка част от сегашната му стойност.
След като скочи през последната година, цената на Биткойн достигна рекорд от $42,000 през януари – и към момента на писане се равнява на $40,293, според данни на CoinMarketCap.
Криптовалутата изисква от потребителите да отключат парола за достъп до нея, с ограничен брой опити, разрешени преди портфейлът да бъде заключен за неопределено време – нещо, което се оказва проблем за всеки, който е забравил своята.
Прочетете още: Собственик на Биткойн има само два оставащи опита, за да разбере паролата за състоянието си от $220 милиона.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.