Прокурорите в Германия са конфискували над 50 милиона евро в Биткойн от измамник ... който отказва да им даде паролата за отключване на парите.
Според Reuters, прокурор в баварския град Кемптън каза, че мъжът е осъден на затвор и оттогава е излежал своята присъда.
Докато полицията полага многократни (и неуспешни) усилия да пробие кода за достъп до над 1700 BTC, мъжът просто отказа да наруши мълчанието си, каза прокурор в баварския град Кемптън.
Прокурорът Себастиан Мурер каза пред Reuters:
Попитахме го, но той не каза. Може би той не знае.
Измамникът е осъден на повече от две години затвор за тайно инсталиране на софтуер на други компютри за копаене на Биткойн.
EuroWeeklyNews.com съобщава, че след освобождаването му полицията го е притиснала да разкрие паролата си – но той отказва да я предаде.
Когато мъжът за пръв път влиза в затвора, количеството Биткойн, което притежавал, би струвала една малка част от сегашната му стойност.
След като скочи през последната година, цената на Биткойн достигна рекорд от $42,000 през януари – и към момента на писане се равнява на $40,293, според данни на CoinMarketCap.
Криптовалутата изисква от потребителите да отключат парола за достъп до нея, с ограничен брой опити, разрешени преди портфейлът да бъде заключен за неопределено време – нещо, което се оказва проблем за всеки, който е забравил своята.
Прочетете още: Собственик на Биткойн има само два оставащи опита, за да разбере паролата за състоянието си от $220 милиона.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.