Екипът за разработка на aлткойна Monero (XMR) наскоро разкри девет уязвимости в тяхната система, включително и такава, която би позволила на хакери да фалшифицират XMR монети.
В доклад, публикуван на HackerOne, платформа за сигурност, която свързва организации с така наречените „бели шапки“ или „етични хакери“, изследователите по сигурността уточняват проблема с фалшифицирането, който бе отбелязан като критичен.
Според тях:
Чрез копаене на специално изработен блок, който все още преминава „daemon“ потвърждение, хакер може да създаде миньорска транзакция, която се появява в портфейла му. Ние вярваме, че това може да се използва за кражба на пари от борсите.
Monero, компанията чиято криптовалута има за цел да пази поверителността на хората и тяхната лична информация, съобщава, че този проблем е разрешен в края на март.
Други слабости, които откри компанията са свързани с възможностностите за DoS атаки.
Monero е 14-та по големина криптовалута с пазарна капитализация от близо $1,5 милиарда.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
ARK Invest тихомълком увеличи експозицията си към Solana, като инвестира с два от своите технологични ETF-и, сигнализирайки за нарастващото доверие в дългосрочния потенциал на блокчейна.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) е склонна да разшири обхвата на крипто ETF-ите отвъд Биткойн, като цели 72 предложения за спот борсово търгувани фондове, свързани с криптовалути, вече очакват преглед.
Coinbase официално пусна регулирани от CFTC фючърсни договори, свързани с XRP, с което направи значителна стъпка напред за институционалното приемане на свързания с Ripple токен.
Binance разширява възможностите на платформата си за спот търговия, обявявайки нови търговски двойки за USDC и разширена поддръжка на функциите за автоматична търговия, които ще бъдат пуснати в действие на 22 април.