Най-популярното приложение за съобщения в Китай, WeChat, са замразили блокчейн приложение на трета страна, предназначено да въведе навлизащата технология в широка потребителска база.
Мини програмата, наречена Xiao Xieyi (или мини протокол в буквален превод), бе пусната в сряда и обявена за услуга, която ще позволи на потребителите на WeChat да инициират договорни споразумения, според китайския бизнес отдел Caijing. Приложението обаче, собственост на Tencent, спря програмата в рамките на един ден.
При постигането на консенсус, инструментът, разработен от базираната в Пекин блокчейн платформа за услуги наречена Niuco Box, би криптирал и записвал споразумения на блокчейн срещу заплащане. Средствата, набрани чрез приложението, ще плащат на копачите, които записват транзакции в мрежата, укрепени в приложението.
Усилията могат да отбележат една от първите стъпки на китайските разработчици на блокчейн, за да направят технологията достъпна за обикновените потребители на социални медии. През март 2018 г. главният изпълнителен директор на Tencent, Пони Ма заяви, че приложението за съобщения вече има повече от 1 милиард месечни активни потребители по целия свят.
Програмата обаче вече е спряна от WeChat. Търсенето на името му води до страница, която обяснява, че програмата е нарушила правилата на платформата, въпреки че точното нарушение остава неизвестно.
„Мини протоколът е временно спрян, защото видът на неговата услуга все още не е разрешен от платформата“, каза приложението.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.