Най-голямата крипто борса в Южна Корея UPbit заяви, че са провели вътрешен одит, който опровергава подозренията за измама, съобщиха местните медии във вторник, 15-ти май.
UPbit, които получиха внезапна визитация от финансовите регулатори в петък, 11-ти май, по подозрение, че служителите са фалшифицирали балансите, все още са публикували данните от одита, което според него демонстрира, че притежаваните от тях токени са реални.
Цитирайки главния изпълнителен директор на борсата, местен новинарски център Naver сега съобщава, че регистрите на UPbit са „100%“ в крак с портфейлите си.
Твърденията, че „неправилното разбиране“ между правителствените инспектори над няколко портфейла са причинили подозренията, също са валидни, добавиха вторник коментатори от социалните медии.
Оригиналната петъчна проверка предизвика паника на пазарите и съвпадна с време, в което попечители в Mt. Gox, които очевидно са продавали част от средствата за ликвидация на клиенти, което до няколко дни води до спад на цените.
Макар въпросът да не е разрешен официално, отговорите отбелязват, че докладите на UPbit за одита биха били контрапродуктивни, ако са направени в момент, когато изобщо няма конкретна информация.
„Ще видим как ще се развие историята, но ми се струва много малко вероятно, че UPbit ще го преобърне на разказ за невинност, ако те са били обект на разследване, където доказателствата лесно се виждат чрез блокчейн сделки“
пише в коментар на корейска крипто медия в Twitter
UPbit, собственост на дъщерно дружество на южнокорейския комуникационен гигант Kakao, са петата по големина крипто борса в света по 24-часов обем на търговията, като сега се търгуват около 910 млн. долара.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.