По-голямата част от най-престижните университети в САЩ (от Бръшляновата лига и извън нея) са инвестирали в "най-малко" един фонд за криптовалута.
Позовавайки се на неназован източник, информацията съобщава, че многобройните дарения на Харвардския университет, Станфордския университет, колежа Дартмут, Масачузетския университет на технологиите (MIT) и Университета на Северна Каролина са инвестирали капитал в крипто пространството. Това е „знак за нарастващото приемане на този клас активи сред институционалните инвеститори“, каза източникът.
Фонда на Харвард е $39,2 милиарда през фискалната 2018 година, което го прави „най-големия университетски фонд в света“. В класацията за най-богатите американски колежи за предишната фискална година, фондовете на Станфорд и MIT влезнаха в топ 10 – четвърти и шести съответно, заедно с Колеж Дартмут и Университета на Северна Каролина, които са в топ 25.
Както бе съобщено миналата седмица, хора от Йейл също бяха разкрити, че са крипто инвеститори. Колежът е един от онези, които помогнаха да се съберат $400 милиона за нов крипто фокусиран фонд, създаден от съоснователя на Coinbase, Фред Ершам, бившият партньор на Sequoia Capital Мат Хуан и Чарлс Нойс, бивш служител на Pantera Capital.
С новините, че водещите световни академични играчи подкрепят нововъзникващия клас активи, редица водещи международни университети също допринасят за придобиването на умения в пространството, като предлагат курсове свързани с блокчейн, интелигентни договори и криптовалути. Институции като Кеймбридж са извършили значителни изследвания в областа на крипто финансите, а швейцарският университет Люцерн дори приема Биткойн плащания за таксите за обучение.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.