По-голямата част от най-престижните университети в САЩ (от Бръшляновата лига и извън нея) са инвестирали в "най-малко" един фонд за криптовалута.
Позовавайки се на неназован източник, информацията съобщава, че многобройните дарения на Харвардския университет, Станфордския университет, колежа Дартмут, Масачузетския университет на технологиите (MIT) и Университета на Северна Каролина са инвестирали капитал в крипто пространството. Това е „знак за нарастващото приемане на този клас активи сред институционалните инвеститори“, каза източникът.
Фонда на Харвард е $39,2 милиарда през фискалната 2018 година, което го прави „най-големия университетски фонд в света“. В класацията за най-богатите американски колежи за предишната фискална година, фондовете на Станфорд и MIT влезнаха в топ 10 – четвърти и шести съответно, заедно с Колеж Дартмут и Университета на Северна Каролина, които са в топ 25.
Както бе съобщено миналата седмица, хора от Йейл също бяха разкрити, че са крипто инвеститори. Колежът е един от онези, които помогнаха да се съберат $400 милиона за нов крипто фокусиран фонд, създаден от съоснователя на Coinbase, Фред Ершам, бившият партньор на Sequoia Capital Мат Хуан и Чарлс Нойс, бивш служител на Pantera Capital.
С новините, че водещите световни академични играчи подкрепят нововъзникващия клас активи, редица водещи международни университети също допринасят за придобиването на умения в пространството, като предлагат курсове свързани с блокчейн, интелигентни договори и криптовалути. Институции като Кеймбридж са извършили значителни изследвания в областа на крипто финансите, а швейцарският университет Люцерн дори приема Биткойн плащания за таксите за обучение.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.