Насим Талеб отправи силна критика към повечето членове на Биткойн общността, въпреки че е почитател на идеята.
Авторът на ‘Черния Лебед’ – Насим Никълъс Талеб смята, че повечето Биткойнъри са ‘идиоти’, които нямат усет за нюанс.
Въпреки това мнение, той смята, че криптовалутите са ‘чудесна идея’.
Биткойн се базира на либертарианство и някои от най-ранните осиновители на монетата – Ерик Ворхийс, Роджър Вер и други – първоначално гледаха на този клас активи като начин да се децентрализира правителството и да се постигне политическа свобода.
Критиката на Талеб бе насочена към потребител, който обвини автора, че оправдава налагането на глобално централно планиране от страна на бюрократи и политици.
Талеб поясни, че правителството е нужно само поради систематични рискове като природни бедствия.
Някои от последователите на автора подчертаха, че мнението му за ‘Биткойнърите’ може да е изкривено от крипто Twitter, като повечето хора от този социум не са задължително либертарианци, поради което е неразумно да се генерализира по този начин.
Талеб е вокален критик на банките, които той нарича ‘легални крадци’ сред влошаващите се икономически и политически условия.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Бил Милър, главен инвестиционен директор в Miller Value Partners, твърди, че правителството на САЩ няма законно право да облага с данък собствеността върху Биткойн, тъй като той не изисква никаква държавна инфраструктура за управление или проверка на правата на собственост.
Биткойн може да е на прага на поредния голям пробив, тъй като институционалните инвестиции се връщат до нива, които в миналото са предизвиквали бързо ускорение на цените.