Губернаторът на Аризона, Кейти Хобс отхвърли предложеното законодателство, което имаше за цел да попречи на местните власти да налагат данъци върху резидентни операции за крипто добив.
В писмото си за налагане на вето, демократката Хобс твърди, че законопроектът прекалява в ограничаването на възможностите на местните политици да решават проблеми, свързани с блокчейн технологията и че определението му за тази технология е твърде широко.
Като се имат предвид изразените опасения относно потенциално енергоемкия характер на криптодобива, предложеното законодателство може да има последици за икономиката и потреблението на енергия в щата.
Законопроектът „SB 1236“, бе внесен от републиканския сенатор Уенди Роджърс, която е подкрепяла и други прокрипто законодателни актове в щата, включително законопроект, който се опитваше да добави Биткойн към списъка на законните платежни средства.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Печалбите на миньорите намаляват – трудността се увеличава
Роджърс предложи и законопроект, който ще позволи на щатските и местните правителствени агенции, и училищните райони да плащат на служителите си в дигитална валута, ако те са съгласни.
Въпреки ветото, Хобс изрази готовност да си сътрудничи със законодателите за създаване на цялостни решения, насърчаващи икономическия растеж и технологичните иновации като същевременно се ангажира с местните заинтересовани страни.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.