Доклад, публикуван от ING, показва, че процентът на населението, което вярва в биткойн, бавно намалява, което показва скептицизъм към криптовалутите като цяло.
С изключение на Турция, Полша и Румъния, по-голямата част от Европа не вярва, че криптовалутите ще бъдат неразделна част от финансовата система през следващите години.
Изследването, което обхваща 12 държави в Европа, както и САЩ и Австралия, е сигнал, че хората губят вяра в потенциала на Биткойн. Всъщност недостатъците на статистиката са първата защита, която идва на ум при четенето на този доклад.
Първо, е трудно да се нарисува точна картина чрез проучване с малък размер спрямо населението на страната. Второ, не много хора наистина схващат стойността на Биткойн като устойчив на цензура дезинфлационен икономически протокол.
Според доклада, сантимента в Австрия се влоши най-много, като едва 13 процента от проученото население отговарят, че са с положителна нагласа относно приемането и развитието на Биткойн.
През 2018 г. този брой беше 20 процента, което показва значително намаляване на доверието. Проучването също така сравнява средното ниво на знания по отношение на криптовалутите в дадена страна и установява, че Австрия има най-образованото в това отношение население. Това е иронично, като се има предвид, че икономическата рамка на Биткойн черпи вдъхновение от австрийската школа на икономическата мисъл.
Това може да се дължи на големия брой измами, възникващи в пространството. Въпреки това все още има надежда, тъй като Биткойн оказва положително въздействие върху регионите, които се нуждаят най-много от него. Огромните 36 процента от извадковото население в Турция са готови да получават месечната си заплата в биткойни.
Регулаторите и обикновените граждани виждат краткосрочната нестабилност в Биткойн като най-големия неуспех. Дългосрочните BTC графики омаловажават въздействието на волатилността, но ежедневната волатилност е достатъчна, за да изплаши много инвеститори в пространството.
Успешното инвестиране в Биткойн води до това инвеститорът да развие емоционална устойчивост на „шума на пазара“ и да придобие добро разбиране защо биткойн е ценен на първо място.
След като разберете какво предлагат биткойн и децентрализирана икономика, става лесно да пренабрегнете волатилността и да приемете краткосрочните движения в името на създаването на богатство в голям мащаб в дългосрочен план.
Трейдърът ветеран Питър Бранд отново разпали дискусията около дългосрочната параболична траектория на Биткойн, като сподели актуализирана версия на това, което сега нарича „Биткойн банан“.
Въпреки неотдавнашните печалби на избрани токени DeFi и RWA, Биткойн продължава да доминира в крипто пазара, като според днешните данни на CoinMarketCap индексът на сезона на алткойните е 43/100.
Биткойн отново отразява глобалните тенденции в областта на ликвидността – и това може да има сериозни последици през следващите дни.
Крипто пазарът демонстрира признаци на предпазлив оптимизъм. Макар че цените остават високи, показателите за настроенията и търговската активност предполагат, че инвеститорите се отдръпват, за да преоценят рисковете, вместо да се впускат допълнително.