След като предвиди плановете си през октомври, DBS, най-голямата банка в Сингапур, създава ново подразделение за обмен на криптовалути, наречено DBS Digital Exchange.
Обявено в четвъртък, предприятието е подкрепено и от SGX, най-голямата борса за деривати и активи в Сингапур, която притежава 10% дял в крипто платформата.
Крипто борсата ще бъде достъпна само за институционални и акредитирани инвеститори, които ще могат да търгуват с Биткойн (BTC), Етериум (ETH), Биткойн Кеш (BCH) и XRP.
В допълнение, DBS Digital Exchange ще осигури платформа за токенизиране на активи като акции в дружества, които не са включени в списъка, облигации и фондове за дялово участие.
Той ще бъде дълбоко интегриран в азиатската банкова система, позволявайки на клиентите да депозират и купуват криптовалути със сингапурски долари, щатски долари, хонконгски долари и японска йена. DBS също ще предложи попечителска услуга за съхранение на криптовалути от името на клиенти.
Изпълнителният директор на DBS Group Пиюш Гупта каза:
За да стане Сингапур още по-конкурентен като глобален финансов център, трябва да се подготвим да приветстваме масовото приемане на дигитални активи и търговия с валута.
Сътрудничеството със Сингапурската борса в това начинание ще помогне за задълбочаване на ликвидността и мащаба на дигиталните пазари на активи в Сингапур. „Съществуват значителни възможности за внасяне на доверие и ефективност при откриване на цените в глобалното пространство на дигиталните активи„, каза Ло Боун Чей, главен изпълнителен директор на SGX.
Сингапур се превръща във важен център за институционална търговия с криптовалути. Финансови гиганти като SBI също планират да пуснат конкурентно предложение за DBS, докато съществуващите платформи за криптовалута като OKCoin създават местни дъщерни дружества.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.