Най-големият японски издател на кредитни карти - JCB, планира да приеме ново решение за B2B (бизнес до бизнес) разплащания, базирано на блокчейн технология.
JCB подписа меморандум за разбирателство (MoU) с блокчейн платформата Paystand с цел разработване на система за дигитални плащания за предприятия и клиенти в Япония.
Новата съвместна разработка има за цел да намали разходите и закъсненията, свързани с „технологията преди интернет“, която все още се практикува на японския B2B пазар, който се оценява на $10 трилиона, заяви в официално съобщение изпълнителният директор на Paystand, Джеръми Алмонд. Според него, само 1% от търговските плащания в Япония се извършват чрез кредитни карти.
Партньорството на Paystand с JCB показва, че от страна на предприятията има нарастващо търсене на бизнес плащания, базирани на дигитални технологии, отбеляза Алмонд.
Предполага се, че новият инструмент ще бъде приложен и за справяне с някои усложнения на пазара за B2B плащания, свързани с повишаването на данъка върху потреблението на Япония, приет в началото на октомври 2019 г., според първоначалното съобщение.
Платежната платформа на Paystand вече е приета от повече от 150 000 компании в САЩ, Канада и Мексико. Като си партнира с JCB, компанията очевидно очаква силен тласък на азиатския пазар, тъй като Paystand изчислява, че 130-те милиона клиенти на JCB представляват 80% пазарен дял.
Междувременно JCB вече са предприели някои стъпки към блокчейн пространството. През 2018 г. се говореше, че фирмата за кредитни карти разработва технология, която свързва отделни блокчейн мрежи с цел споделяне на техния излишен капацитет, решавайки проблеми, възникващи от интензивен трафик в един единствен леджър.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.