Швейцарският производител на луксозни часовници Vacheron Constantin обяви, че ще започне да използва блокчейн технология за проследяване на продуктите си.
Основан през 1755 година, Vacheron Constantin е признат за най-стария производител на часовници в света. Компанията планира да издаде хартиен и дигитален сертификат за всеки един от своите продукти и ще използва блокчейн технология, за да интегрира допълнителна информация в сертификата, включително пълна история на часовника и производителя.
От Vacheron Constantin твърдят, че иновативната технология ще помогне за борбата с фалшификаторите и ще гарантира автентичността на часовниците, както и ще защити потенциалните клиенти от закупуване на фалшификати. Компанията заяви:
„Блокчейн дава възможност да се създаде дигитален сертификат за автентичност, който следва часовника през целия му живот, дори ако това включва смяната на няколко собственика. По този начин, на уникален обект се придава уникален номер, което ги прави неразделни и осигурява данни, свързани със собствеността, стойността, естеството и автентичността на часовника.“
По-рано през май, големият световен производител на текстилни материали Lenzing обяви, че ще въведе блокчейн за по-голяма прозрачност на веригата за доставки. От Lenzing очакват да стартират своята платформа за проследяване през 2020 година.
Докато блокчейн е широко разпространен, за да обнови веригите за доставки чрез потенциала на технологията за подобряване на ефективността и прозрачността, висш ръководител на базираната в САЩ логистична фирма FedEx изрази скептицизъм относно блокчейн в процесите на компанията. Дейл Кристи твърди, че в момента традиционните системи за данни за доставки са по-добри от тези, базирани на блокчейн.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.