Неотдавнашен доклад от базираната в Русия компания за антивирус и киберсигурност Kaspersky Labs твърди, че през втората четвърт на 2018 г, киберпрестъпниците са откраднали над $2,3 милиона чрез крипто измами.
Докладът, озаглавен „Spam and phishing in Q2 2018“, отбелязва така наречените „крипто раздавания/подаръци“ като широко разпространен пример за фишинг, при който киберпрестъпниците карат хората да се откажат от чувствителна информация като част от промоция, която е твърде добре за да е истина, раздавайки популярни криптовалути.
При тези крипто фишинг измами, нищо неподозиращите лица са подмамени да се откажат доброволно от важна информация за убедителни, но злонамерени копия на популярни крипто портфейли и пазари.
Kasperksy заявява, че киберпрестъпниците също се представят за ICO проекти, за да събират пари от потенциални инвеститори, които се опитват да купят токени в предполагаеми събития за ранен достъп. Докладът също така отбелязва, че анти-фишинг системата на Kaspersky предотврати 58 000 потребителски опити да се свърже с фишинг уебсайтове през Q2 2018.
В допълнение към очертаването на различни видове измами, тримесечният доклад посочва, че Етериум (ETH) в момента е най-популярната криптовалута за фишърите. Според фирмата популярността на ETH сред киберпрестъпниците се увеличава, тъй като повече средства се привличат към ICO на платформата Етериум.
По-рано този месец нови изследвания хвърлиха светлина върху фалшивите крипто подаръци на Twitter. В хода на своето проучване компанията за киберсигурност Duo Security изследва 88 милиона акаунта в Twitter, използвайки техники за машинно обучение, за да се обучи бот-класификатор.
Използвайки последните 200 tweet-а от всяка сметка, класификаторът откри мрежа от 15 000 бота, които разпространяват фалшиви състезания и се представят за добре познати личности в крипто индустрията. Изследователят на данни от Duo Олаоде Анисе каза, че опити на ботовете да осуетят откриване им, показва колко е важно да се анализира една сметка холистично, включително метаданните около съдържанието.
Италианец е оцелял по чудо след отвличане в Ню Йорк, като целта на похитителите му е била да получат достъп до неговото дигитално богатство.
Федерален съдия отхвърли сериозни обвинения в измама срещу Авраам Айзенберг, трейдърът, обвинен в източване на милиони от DeFi платформата Mango Markets, позовавайки се на процедурни нарушения в делото на правителството.
Мъж от Масачузетс бе осъден на шест години затвор, след като федералните власти разкриха неговата нелицензирана крипто операция, която е изпрала над $1 милион под прикритието на бизнес с вендинг машини.
Децентрализираната борса Cetus, изградена върху блокчейна на Sui, бе засегната от един от най-големите DeFi експлойти за годината, като загуби над $220 милиона в крипто активи.