Новият шеф на щаба Белия дом, Мик Мълвани смята, че Биткойн е уникален финансов актив поради способността му да избягва намесата на правителството.
През 2016 гoдина, по време на вечеря с John Birch Society Мълвани изтъква Биткойн като валута, която „не може да бъде манипулирана от никакво правителство“. Според списанието Mother Jones, Мълвaни също разкъса Федералния резерв, защото „oбезцени долара“ и „задушава икономическия растеж“.
Мълвани не е първото голямо назначение от президента, който подкрепя Биткойн и крипто. През септември, избраният от Тръмп за ръководител на Комисията за ценни книжа и борси (SEC), Елад Ройсман, официално встъпи в длъжност. През юни Ройсман издаде изявление, което гласи:
SEC трябва да проучи и преразгледа своите правила, регулации и насоки, за да гарантира, че те все още работят по предназначение за изпълнение на мисията на им. Това напоследък се проявява в области като защитата на данните и киберсигурността, както и появата на нови инвестиции и технологии, като ICO и блокчейн.
От съществено значение е SEC да подхожда към тези нови предизвикателства по справедлив и прозрачен начин, да осигурява яснота и сигурност на пазарите и инвеститорите, и да прилага законите и подзаконовите актове, които държат участниците на пазара отговорни.
Пиърс публикува изявление през юли, изразявайки несъгласието си с отхвърлянето от SEC на ETF предложен от близнаците Уинкълвос.
Ако трябваше да одобрим предложението за ETP, инвеститорите биха могли да изберат дали да купуват или не. Действията на комисията днес лишават инвеститорите от този избор. Не признавам ролята на пазач на иновациите – роля, която е много различна (и всъщност несъвместима) с нашата мисия да защитаваме инвеститорите, да стимулираме формирането на капитал и да улесняваме справедливите, организирани и ефективни пазари. Следователно, аз не съм съгласен.
Тази година Тръмп създаде и нова работна група, предназначена за борба с кибер измамите, включително дигитални валути. Обявена през юли в изпълнителна заповед, Специалната Група за Пазарна Неприкосновеност и Потребилтелски Измами (TFMICF), планира да „разследва и преследва престъпления, свързани с измами“.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.
Основната фондова борса в Бразилия, B3, прави смела крачка към дигиталните активи с предстоящото пускане на фючърсни договори върху Етериум и Solana.