По време на неотдавнашно интервю за Bloomberg, изпълнителният директор на Binance, Чанпен 'CZ' Джао, заяви, че базираната в Малта борса няма планове за откриване на офис в Пекин.
„Нямаме офис в Пекин. Това е просто неверен слух.“
Що се отнася до стратегията им в Китай, CZ казва, че те ще се съсредоточат върху научните изследвания и развойна дейност, като същевременно ще помагат „където могат“.
„Стратегията ни е много проста. Мисля, че искаме да следваме внимателно препоръките и да насърчаваме изследванията и развитието на блокчейн технологиите.“
На 31-ви октомври бе съобщено, че Binance открива нов офис в китайската столица, позовавайки се на два анонимни източника. Binance обаче, не потвърди тази информация.
Това се случи, след като на 9-ти октомври Binance стартира peer-to-peer търговия с китайския юан (CNY), което сигнализира, че страната може би най-накрая е готова да приветства борсата, след напускането ѝ през септември 2017 г.
Още през август 2019 г., Binance забрани на своите граждани да използват повече от 100 чуждестранни борси, включително Binance.
Както бе съобщено, китайският президент, Си Дзинпин, одобри блокчейн технологията зад огромното мнозинство криптовалути, което предизвика голямо криптовалутно рали.
След коментарите на президента, The People’s Daily, таблоида на Комунистическата партия на Китай, нарече блокчейн „точка на пречупване“, докато военният вестник на страната предполага, че китайските войници могат да бъдат възнаградени с криптовалути.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.