Делото на Mt. Gox се приближава към заключението си, а бившият главен изпълнителен директор Марк Карпелес се придържа към твърдението си, че е невинен по обвиненията в присвояване и манипулация.
Mt. Gox беше най-големият Биткойн обмен в света, като в един момент съставляваше 70-80% от световния търговски обем. Въпреки множеството хакове, на които платформата стана жертва, тя претърпя последния удар през февруари 2014 г., когато неназован нападател успял да се измъкне с близо 800,000 биткойнa. В рамките на няколко седмици, Mt. Gox бе обявен за неплатежоспособен и подаде молба за защита от банкрут както в Япония, така и в САЩ. По-късно обменът откри 200,000 биткойна в стар цифров портфейл.
Въпреки че детайлите остават неясни, се предполага, че компанията никога не е притежавала въпросната сума Биткойн.
През 2015 г. Марк Карпелес беше официално обвинен за присвояване на монети от борсата и изкуствено увеличаване на обемите на търговия в Япония. Въпреки че той не е обвинен, че е замесен в атаката, която свали обмена и впоследствие доведе до двугодишен мечи пазар при Биткойн, бившият главен изпълнителен директор е обвинен в манипулиране на данни за обмена и в кражба на средства, които е трябвало да бъдат използвани за растежа и развитието на бизнеса.
Делото, което започна през юли 2017 г., разкри някои поразителни подробности. Опитът също така потвърди съществуването на „Willy Bot“ или бот за търговия, който би могъл да се използва за надуването на цената на Биткойн на борсата.
Делото на Карпелес би трябвало да приключи през март 2019 г.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.