Екипът зад криптовалутата IOTA разследва кибератака и кражба на неразкрито количество средства.
IOTA , 23-та по големина криптовалута в света с пазарна капитализация от 881 милиона долара, обяви в четвъртък, че е изключила управляван от IOTA възел (нод), наречен ‘Координатор’, който отговаря за проверката на транзакциите в мрежата.
От IOTA твърдят, че са свалили този възел офлайн, за да се гарантира, че хакерите не могат да нанасят допълнителни щети, докато инженерите работят, за да разберат какво се е случило.
Фондацията, която управлява IOTA общността, също така съветва инвеститорите да избягват използването на Trinity портфейла на IOTA, след като бе установено, че 10 жертви на хака наскоро са използвали приложението.
„В момента IOTA работи с експерти по правоприлагането и киберсигурността, за да разследва координирана атака, която води до откраднати средства. За да защитим потребителите, спряхме ‘Координатор’ и съветваме потребителите да не отварят Trinity до по-нататъшно уведомление.“
Стойността на IOTA на пазара на криптовалути претърпя леко отстъпление през последните 24 часа. Към момента на писане, IOTA се търгува на стойност $0,32, според данни на CoinMarketCap, след като достигна максимално ниво от $0,34 в сряда.
Етериум може да не е най-бързият или най-евтиният блокчейн, но именно затова институционалните инвеститори го приемат с ентусиазъм.
Крипто пазарите са под натиск от месеци и много инвеститори задават един и същ въпрос – къде точно се намираме в цикъла на пазара на алткойните?
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.