Наскоро се популяризира фразата "Етериум е пари" в крипто пространството.
От скоро много от поддръжниците на Етериум твърдят, че валутата скоро може да удовлетвори всички условия, нужни, за да се класира като ‘пари’.
Те са:
Не всички са толкова склонни да приемат идеята. Антъни Помплиано обясни в дълга блог публикация защо идеята, че втората по пазарна капитализация криптовалута може да се класира като пари, е фундаментално грешна.
Еик Ворхийс подчерта, че твърдението, че Етериум е подобен на фиатните пари е грешно. Той напомни, че стойността се определя от отворен пазар, а не от правителствен декрет.
Той обясни, че Етериум не е много по-различен от фиатните валути, визирайки това, че няма фиксирано предлагане и решенията по отношение на монетарната политика се вземат от централизирана група.
“Структурата на Етериум е подобна на тази на сегашната фиатна монетарна политика, където тези, които вземат решения могат да увеличават или намаляват производството на нови пари в системата.”
Като допълнение, Помплиано твърди, че Етериум исторически е бил по-волатилен от Биткойн. Тези две характеристики, твърди той, правят Етериум негоден да бъде класифициран като пари.
Binance Futures ще разшири предлагането си на деривати с добавянето на два нови безсрочни договора с маржин в долари: CROSSUSDT и AINUSDT.
Shiba Inu (SHIB), популярната меме монета, отбеляза значителна волатилност през изминалата година. За инвеститорите, които са уцелили правилния момент на пазара, печалбите са значителни.
Вълна от институционални и регулаторни промени бързо превръща токенизацията от концепция в реалност, а ефектът върху основните блокчейн активи може да се прояви по-скоро, отколкото се очаква.
Binance представи 26-ия проект от програмата си HODLer Airdrops — Lagrange (LA), ZK протокол, предназначен да внесе проверима надеждност в екосистемата на изкуствения интелект.