Според неотдавнашно проучване на EY-Parthenon 70% от крипто инвеститорите вече включват дигиталните активи в плановете си за управление на богатството.
Тази промяна свидетелства за отказ от разглеждането на крипто само като спекулативнa инвестиция.
Прашант Кер от EY подчерта, че освен за търговия, криптовалутите все повече се използват за плащания, като през последните две години тази употреба се е увеличила с 6% сред инвеститорите на дребно. Акредитираните инвеститори са демонстрирали още по-силно предпочитание към употребата на криптовалути при транзакции.
Проучването разкрива също, че 64% от инвеститорите на дребно вече са инвестирали в дигитални активи, а 69% възнамеряват скоро да увеличат инвестициите си. Този интерес се подхранва от неотдавнашното въвеждане на спот Биткойн ETF-ите в САЩ и подобни развития в световен мащаб.
Освен това 63% от акредитираните инвеститори имат желание да инвестират в токенизирани активи в реалния свят (RWA) до 2027 г. Нарастващия интерес отразява по-широкото желание за иновативни инвестиционни възможности.
Нарастването на DeFi дейностите, включително 16% ръст на стейкинга и 11% ръст в употребата на DeFi платформите, подчертавайки разширяващата се роля на криптовалутите в различни финансови дейности.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.