Според неотдавнашно проучване на EY-Parthenon 70% от крипто инвеститорите вече включват дигиталните активи в плановете си за управление на богатството.
Тази промяна свидетелства за отказ от разглеждането на крипто само като спекулативнa инвестиция.
Прашант Кер от EY подчерта, че освен за търговия, криптовалутите все повече се използват за плащания, като през последните две години тази употреба се е увеличила с 6% сред инвеститорите на дребно. Акредитираните инвеститори са демонстрирали още по-силно предпочитание към употребата на криптовалути при транзакции.
Проучването разкрива също, че 64% от инвеститорите на дребно вече са инвестирали в дигитални активи, а 69% възнамеряват скоро да увеличат инвестициите си. Този интерес се подхранва от неотдавнашното въвеждане на спот Биткойн ETF-ите в САЩ и подобни развития в световен мащаб.
Освен това 63% от акредитираните инвеститори имат желание да инвестират в токенизирани активи в реалния свят (RWA) до 2027 г. Нарастващия интерес отразява по-широкото желание за иновативни инвестиционни възможности.
Нарастването на DeFi дейностите, включително 16% ръст на стейкинга и 11% ръст в употребата на DeFi платформите, подчертавайки разширяващата се роля на криптовалутите в различни финансови дейности.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.