Криптовалутите продължават да набират популярност, особено сред по-младите инвеститори.
Според проучването на Charles Schwab 62% от инвеститорите от поколението на милениалите планират да добавят дигитални активи към портфейлите си през следващата година.
Криптовалутите се превърнаха във втория най-популярен клас активи за всички анкетирани инвеститори, като интересът към тях е по-висок сред милениалите (62%) в сравнение с поколението Х (44%) и бумърите (15%).
Проучването, проведено през юли 2024 г. с 2,200 участници, разкри, че милениалите предпочитат алтернативни активи като крипто, на второ място след американските акции. Освен това 39% от посочената група обмислят да обмислят крипто ETF-и, което отразява склонността им към стратегии с висок риск и висока възвръщаемост, в сравнение с поколение X (24%) и бумърите (11%).
Освен спекулациите, почти половината от инвеститорите от поколението на милениалите се стремят да приведат инвестициите си в съответствие с личните си убеждения и ценности. Те също така проявяват сериозен интерес към диверсифициране на портфейлите, като 45% от тях се фокусират върху реални активи като суровини и инфраструктура, а 47% – върху облигации.
Милениалите изразяват и предпазлив оптимизъм, като 66% са уверени, че ще надминат пазара, но са предпазливи по отношение на икономическите спадове. Въпреки волатилността на крипто пазара близо 40% остават оптимистично настроени към дигиталните активи, разглеждайки ги като съществени както за диверсификацията, така и за персонализацията.
Тъй като финансовите институции въвеждат иновации с продукти, базирани на блокчейн и крипто, се очаква по-младите инвеститори да продължат да интегрират дигиталните активи в портфейлите си, което е сигнал за трайна промяна в инвестиционните тенденции.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.